Evliliğinizin Boşanmaya Yaklaştığını Gösteren 6 Kırmızı Bayrak

Evlilikler, iyi zamanlanır ve karşılıklı saygı üzerine kurulursa güzel ve tatmin edici deneyimler olabilir.

Ne yazık ki, bazen bu ilişkiler başarısızlığa uğrar ve genellikle boşanmayla sonuçlanır.

Ancak nadiren çiftler bir gecede “ölüm bizi ayırana kadar”dan “bizim için bitti”ye geçerler. Bunun yerine, boşanma belirtileri genellikle fark edilmesi zor olabilecek küçük şekillerde kendini göstermeye başlar.

Evliliğinizin boşanmaya doğru gittiğinden endişe ediyorsanız, işte dikkat etmeniz gereken altı kırmızı bayrak.

1. Zayıf İletişim

Evlilikte etkili iletişim, bağlantıda kalmak, anlaşmazlıkları çözmek ve güven inşa etmek için önemlidir. İletişim sadece kelimelerin değiş tokuşundan daha fazlasıdır. Birbirlerinin bakış açılarını dinlemek ve öfke ya da küskünlük olmadan açık tartışmalar yapmaktır.

Partnerinizle konuşmak size karmaşık veya yüzeysel gelmeye başladıysa, bu sorunlu bir ilişkinin erken uyarı işareti olabilir.

2. Samimiyet ve Sevgi Kaybı

Samimiyet ve şefkat, herhangi bir başarılı ilişkide iki kritik bileşendir. Samimi çiftler birlikte vakit geçirmekten zevk alırlar ve aşklarında kendilerini güvende ve duygusal olarak güvende hissederler.

Partneriniz artık sizin duygusal ihtiyaçlarınızı veya arzularınızı umursamıyorsa, ilişkinizi yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir. Solan samimiyetin yaygın belirtileri arasında fiziksel temas eksikliği, sözlü ve fiziksel kavgalar, seks yapmama ve genel olarak romantik ilgi eksikliği yer alır.

Zamanında düzeltilmezse, bir ilişkideki yakınlık eksikliği, eşlerden biri veya her ikisi başka yerde tatmin aramaya başladığında sadakatsizliğe yol açabilir.

3. Sağlıksız Çatışma Çözüm Becerileri

Herhangi bir ilişkide anlaşmazlıklar kaçınılmazdır. Bununla birlikte, bir çiftin tartışmalarını nasıl ele aldığı ve sorunları nasıl çözdüğü, ilişkilerinin sağlığının hayati bir göstergesi olabilir.

Sağlıklı çiftler çatışmaları etkili bir şekilde çözebilir ve olumsuz davranışları şiddete başvurmadan yönetebilir. Öte yandan, siz ve eşiniz her zaman birbirinize aynı fikirde olmadığınızda bağırıyorsanız, evliliğiniz muhtemelen kayalara doğru gidiyor.

4. Gizli Davranışlar

Partneriniz ilk arkadaşınızdır ve iyi bir arkadaşlık dürüstlük ve güven üzerine kuruludur. Arkadaşlar her zaman hayatlarında olup bitenleri paylaşırlar ve zor zamanlarda birbirlerine destek olurlar.

Ancak sevgiliniz sır saklamaya başlarsa, bu artık size güvenmediğinin bir işareti olabilir. Bu nedenle, telefonunu gizleyen, kısa mesajları düzenli olarak silen, sosyal medya hesaplarını kilitleyen veya başka biriyle sohbet ederken yakaladığınızda sinirlenen bir eşe dikkat edin.

5. Saygı Eksikliği

Hem sizin hem de eşinizin sizin için önemli olan değerleri ve inançları vardır. Eşinizin bu değerlere saygı duymasını ve kendi değerleri ile çelişse bile onları kabul etmesini beklersiniz.

Bununla birlikte, çökmekte olan evliliklerin çoğunda saygısızlık yinelenen bir temadır. Saygısız eşlerin ortaklarını başkalarının önünde küçümsemesi, dış görünüşlerini alenen eleştirmeleri ve hatta çocukların yanında onları hor görmeleri yaygın bir durumdur.

6. Artık Önemsemek Yok

Derinden seven çiftler, birbirlerini ince ve kalın bir şekilde önemserler. Eleştiriye karşı birbirlerini savunacaklar ve herhangi birinin ihtiyacı olduğunda sarsılmaz bir destek gösterecekler.

Bir zamanlar sizi seven partneriniz , en sevdiğiniz yemeği pişirmek veya sizi bir randevuya çıkarmak gibi, sizi mutlu etmek için yaptıkları küçük şeyleri birdenbire önemsemeyi bırakırsa, bu, cennette bir belanın işareti olabilir.

Hiçbir Şey Çalışmıyorsa, Mümkün Olduğunca Dostça Boşanma

Tüm bu işaretler size mantıklı geliyorsa ve evliliğinizi kurtarmak için ne yapacağınıza karar veremiyorsanız, boşanmayı düşünmenin zamanı gelmiş olabilir. Ancak bu yolu seçerseniz , süreci sorunsuz hale getirmek için en iyi boşanma avukatı ile çalışmalısınız.

Boşanma Avukatı Tutmak Neden Bu Kadar Önemli?

Deneyimli bir boşanma avukatı, eşinizle dostane bir anlaşmaya varmanıza yardımcı olabilir, böylece varlıklarınızı koruyabilir ve hak ettiğinizi alabilirsiniz. Ayrıca, çocuklarınızın iyiliği konusunda endişeleriniz varsa, avukatınız siz ve eski sevgiliniz için en iyi velayet düzenlemeleri hakkında tavsiyelerde bulunabilir.