Erkeklerin Kadınlara İçecek Satın Alma Etiği ve Etkinliği

ÇÜNKÜ BU BİR KADININ DÜNYASI

BUNUNLA YÜZLEŞEBİLİR

EVET, İSTEDİĞİMİZİ ALDILAR VE BİZ ONU KOVALAMAYA HAZIRIZ

BU BİR KADININ DÜNYASI, ERKEKLER BEĞENSİN YA DA BEĞENMESİN

ERKEKLER İÇKİLERİ ALIR, KIZLAR KARAR VERİR

Erkekler kadınlara içki almalı mı? Erkeklerin kadınlara içki ısmarlaması yeni bir şey olmasa da bu soru, cinsiyetler arasında süregelen savaştaki son salvo.

Benim görüşüme göre, sorun iki farklı ama birbiriyle ilişkili bileşene ayrılabilir:

  • Verimlilik
  • etik

İçecek Satın Alma Stratejik Etkinliği

Klasik Hollywood filmlerinde gece kulüplerindeki erkekler , gözlerini diktikleri kadınlara rutin olarak şampanya gönderirler. Ya da cesaretlenmiş hissederlerse, hemen yanına gidip ona bir içki ısmarlayıp ısmarlamayacaklarını sorarlar. Eğlenceli ve kesinlikle bir davet. Bu ön sevişme.

2022’de erkekler hala aynı senaryoyu izliyor, ancak etkinliği zayıfladı.

1.  Genellikle bir grup erkek, bir grup kıza içki gönderir, ardından güçlerini birleştirme umuduyla yaklaşır. Bu strateji bir piyango bileti almaya benzer – bir kazanç mümkündür ancak pek olası değildir. Erkeklerin bakış açısına göre, eğer varsa, hangi kadınların uygun olduğu veya ilgilendiği belli değil. Ve kimin kimin peşinde olduğu kadınlar için belirsiz. Hedef kim? Kanat kim?

Maliyet: Düşük

Risk:  Düşük

getiri: Düşük

2.  Bir erkek, belirli bir kıza içki gönderebilir ve şansı olup olmadığını belirlemek için yanıtını dikkatlice okuyabilir. Soru şu: Neye atış?

  • Seks? Bu akşam?
  • Telefon numarası mı? Randevu için mi yoksa ganimet araması için mi?
  • Büyüleyici konuşma mı?

Pek çok kadın, bu şekilde uzaktan seçilmekten çekinir. Beklentilerin ne olduğundan emin değiller. Hazırlanıp dağıtılan bir içeceği reddetmek kabalıktır ama kabul etmek onları mecbur hissettirir. Bir kadın göndereni tanımak için yukarı bakar ve onu çekici bulursa nasıl karşılık vermeli? Ya ondan en ufak bir ilgi duymuyorsa? Yabancılardan içki kabul etme konusunda deneyimli bir kız bu anı nasıl oynayacağını ustalıkla biliyor olabilir, ancak birçok kadın gülümseyip el salladıklarında teşekkür işareti mi yoksa yanından geçme daveti mi yaptıkları konusunda hiçbir fikre sahip değil.

İçeceği gönderen bir adam reddedilme riskiyle karşı karşıyadır, ancak hedefinden fiziksel olarak uzak olması, mahcubiyetini hafifletir. Birçok erkek için bu, doğrudan bir yaklaşımdan daha kolaydır, ancak bir kadının bir erkeği uzaktan reddetmesi de daha kolaydır. Onu cezbetme şansı olmayabilir.

Maliyet: Düşük

Risk: Orta

getiri: Düşük

3.  Bir adam barda bir kadının yanına gelir ve ona bir içki ısmarlayıp ısmarlayamayacağını sorar. Kabul ederse, ilgisini gösterdiğini hisseder. Ya da en azından ilgilenmesi gerektiğini düşünüyor. İçkiyi kabul edip ardından ona sırtını dönerse çok sinirlenir. İçkiyi kabul eden kadın, teklifin koşulsuz olduğunu ya da olması gerektiğini düşünür. Bir kadın kesinlikle ilgilenmiyorsa ve daha fazla sohbet etmekten caydırmak istiyorsa , hayır, teşekkür edebilir. Ya da bütün gece içki parasını öderken daha sonra bir ödül sözü vererek adamdan faydalanabilir.

Maliyet: Orta ila Yüksek

Risk: Orta ila Yüksek

Getiri: Düşük ila Orta

4.  Bazen bir erkek, onu sarhoş etmek amacıyla bir kıza içki ısmarlamaya başlar. Stratejisi, düşünmeden hareket etmesi ve onunla seks yapması umuduyla sağduyusunu kasten gizlemektir. Tabii ki, aşırıya kaçabilir ve kapanış saatinde kaldırıma kusarken saçını geride tuttuğunu görebilir.

Maliyet: Yüksek

Risk: Yüksek

Getiri: Düşükten Yükseğe

5.  Son olarak, bir erkeğin bir kadına yaklaşması ve bir içki için para ödemeden kendini tanıtması seçeneği vardır. Erkek, onun çekiciliğinde kendini güvende hissettiğinde, içkisini yeniden doldurmayı teklif edebilir ya da kendisi için bir tane aldığında ona bir tane ısmarlayabilir.

Maliyet: Düşük

Risk: Düşük ila Orta

Getiri: Düşükten Yükseğe

Çözüm

Bir erkeğin izleyebileceği en iyi genel strateji, çekici bulduğu bir kadına yaklaşmak ve kendini tanıtmaktır. Erkek, onun dikkatini çekmek için gerekli sosyal becerileri sergilemek zorunda kalacak , ancak ilgi gösterirse, onun hiçbir art niyeti olmadığını ve kaynaklarını harcamasından dolayı herhangi bir yükümlülük duygusu hissetmediğini açıkça bilecektir. Bir kez yakınlık kurulduktan sonra, etkileşimi uzatarak ve onu daha iyi tanımak için kaynak ayırmaya istekli olduğunun sinyalini vererek cömertçe ona bir içki ısmarlamayı teklif etme eğiliminde olabilir. Bu onun kararıdır ve gerekli değildir, ancak hedefini pohpohlamakta etkili olabilir.

Bir istisna: Bir kadın bir erkeği çekici bulduğunda ve onun varlığından haberdar olmasını istediğinde, ona içki göndermek alıngan ve cüretkar bir harekettir. O kadar beklenmedik ki, alıcıyı pohpohlamak garanti, ki bu asla kötü bir başlangıç ​​değildir. What the Hell olarak da bilinen yüksek riskli, düşük maliyetli bir hareket  .

İçecek Alma ve Kabul Etme Etiği

Çocuklar

1.  Bir kadına önceden bilgisi olmadan gönderilen herhangi bir içecek %100 koşulsuz olarak sunulmaktadır. Bir erkek olarak bu senaryoda hiçbir hakkınız yok, beklentiniz de olmamalı. İçkiyi kabul eden ve ardından size bakmayı bile reddeden bir kadın kaba olabilir, ancak teknik olarak sizden faydalanmıyor. Seni ona yaklaşmaya davet etmedi. Yine makul olan içeceği bile reddedebilir.

2.  Bir grup kadına gönderilen içeceklerin reddedilme olasılığı düşüktür – jestin amacını tespit etmek ve olay yerinde fikir birliğine varmak çok zordur. Yine, bu, kadınları sizi davet etmek zorunda bırakmaz, akşamın geri kalanını sizinle birlikte geçirmek şöyle dursun.

3.  Bir kadına yaklaşıp ona içki ısmarlamayı teklif ederseniz ve o da kabul ederse, en azından sizinle sohbet etmesini beklemeye hakkınız vardır. Sana teşekkür etmeli ve ona tükürmeye hazır olduğun her oyuna açık olmalı. Bu senin tek atışın ve eğer onu patlatırsan, onu suçlama. Esasen, onun bir içkiyi kabul etmesi size bir seçme hakkı kazandırdı. Bu, rol için doğru kişi olduğunuz anlamına gelmez ve size hiçbir hak vermez.

4.  Onurlu niyetinizi netleştirin. Bir kadın, ondan ne istediğinizi merak ederek gergin hissedecektir. Konuşmakla ilgilendiğiniz konusunda ona güvence verin, nokta.

5.  Hiçbir şekilde bir kadına herhangi bir şey satın almak zorunda değilsiniz. Aslında, yukarıda belirttiğim gibi, en iyi stratejiniz, çekimin karşılıklı olduğu hissine kapılana kadar beklemektir. Ona içki ısmarlamadığınız için size üzülen herhangi bir kadın bir rüşvettir ve ilginize layık görülmemelidir.

6.  Bir kızla aranız iyiyse ve ona içki ısmarlamayı teklif ederseniz ve o da kabul ederse, cesaretlenmiş hissedebilirsiniz, ancak herhangi bir özel ödül almaya hakkınız olduğunu düşünmemelisiniz. Aslında, hiçbir içki miktarı size seks yapma hakkı vermez. Birkaç yüz doları düşürdükten sonra seks yapmak istiyorsanız, bunu başarmanın daha doğrudan yolları var.

7.  Birkaç erkek aynı kıza içki ısmarlıyorsa, hepiniz gezmeye götürülüyorsunuz. Bir kişiyle ilgilenen bir kadın, odağını yönlendirecek ve diğer erkeklerin ilgisini çekmeyecektir.

8.  ASLA bir kadına onu sarhoş etmek amacıyla içki ısmarlamayın. Gölgeli olmanın da ötesinde ve yeteneklerini kontrol eden bir kadın tarafından sevişilemeyeceğini kanıtlıyor.

9.  ASLA bir kadına öfkeyle seslenmeyin, onun adını anmayın vb. Kullanıldığınıza inanıyorsanız, uzaklaşın ve bir dahaki sefere farklı bir strateji deneyin.

kızlar

1.  Bir erkekten içki almak sizi ASLA aşağıdakileri yapmaya mecbur bırakmaz:

  • ona telefon numaranı ver
  • Akşamın geri kalanında ona odaklan
  • Sevişmek ya da onunla seks yapmak
  • onunla ayrıl

Ona takdir ve saygıyla davranmanızı zorunlu kılar.

2.  İçecek gönderilmişse, göz teması kurmalı ve ona teşekkür etmelisiniz. Yaklaştığında, ona karşı çekim seviyeniz ne olursa olsun arkadaşça davranmalısınız. Ondan hoşlanmıyorsanız, flört etmekten veya başka cesaret verici sinyaller göndermekten kaçının.

3.  Kadınlar genellikle bir erkek arkadaşları olduğunu söyleyerek erkekleri kolayca hayal kırıklığına uğratmaya çalışırlar. Bu, bir erkeğin yüzünü kurtarmasına izin vermenin iyi bir yoludur. Ancak, bunu bir kez yaptığınızda, onun önünde başka bir erkeği cesaretlendiremeyebilirsiniz. Bu nedenle, kısa ve dostça bir etkileşimden sonra basit bir “Hayır, teşekkür ederim” demek en iyisidir. Bu şekilde, yanıltıcı bir şey yapmamış olursunuz ve kendinizi garip ve suçlu hissetmeden akşamınızın geri kalanında eğlenebilirsiniz.

4.  Asla bir erkeği akşam için hesabını yatırmasına izin vererek yönlendirme. Bencil, kaba ve değersiz. Bütün kadınlara kötü bir isim verir.

5.  İlgilendiği açıkça belli olan başka bir erkekle konuşurken, bir erkekten asla içki almayın. Randevularda diğer erkeklerden içki kabul eden kadınlar duydum. Kesinlikle kabul edilemez!

6.  İçmediğiniz bir içkiyi asla kabul etmeyin. Eğer ilgileniyorsanız, bunu tüketmek istemediğiniz bir içkiyi kabul etmekten başka yollarla netleştirebilirsiniz. İyi niyetli bir adamın zor kazanılmış parasını çarçur etmesine izin verme.

7.  Asla bir içkiyi kabul etmeyin ve bir arkadaşınıza vermeyin. Araba kullanan kadınların içkiyi kabul edip bir arkadaşına hediye olarak dağıttığını duydum. Bu, sizin için harcamak istediği kaynakları ilgi göstermediği bir kadına yönlendirerek adamı suistimal eder.

8.  Size hemen içki ısmarlamayı teklif etmeyen bir adamı asla cezalandırmayın. Öte yandan, bir adam size bir içki ısmarlamadan kendi içkisini doldurmaya giderse, onu ucuz ve cimri olarak düşünebilirsiniz.

9.  Size içki ısmarlayan bir adamla tanışmak istiyorsanız, bir sonraki raundu geçmeyi teklif etmeniz uygun ve adildir. Bu, ondan yararlanmaya niyetiniz olmadığını açıkça bilmesini sağlamanın ek yararına sahiptir.

Birine içki ısmarlayarak çekiciliğinizi göstermek eski moda, klas bir harekettir. Halka açık bir ortamda yeni insanlarla tanışmak için en iyi buz kırıcılardan biri olmaya devam ediyor. Bir araç olarak, her iki cinsiyet tarafından da etkili bir şekilde kullanılabilir. Hem erkekler hem de kadınlar edep ve cömertlik ilkelerine bağlı kalırsa, kimsenin bu uygulama tarafından aşağılanmış veya taciz edilmiş hissetmesi için hiçbir neden yoktur.

O yüzden dışarı çık ve atışını yap. Gerçekten seksi bulduğunuz birini dışarıda gördüğünüzde, “Ya eğer?” Kendinizi tanıtın, göz teması kurun, çekiciliği açın. Ve biraz alkol etkileşimi kayganlaştırırsa, kim öderse ödesin sorun değil.