Bir Hıristiyan Olarak Flört Etmeye Nasıl Yaklaşılır?

İnternet üzerinden flört siteler aşkı ve romantizmi çok kolaylaştırdı. Bu nedenle, tanışma sitelerinin güçlü eşleştirme algoritması yardımcı olmak için orada olduğundan, bir kişinin artık toplum içinde tökezlemesi gerekmiyor. 

Çıkan bazı insanlar için insanlar, özellikle Christian için hala bir zorluktur. Sizin gibi düşünen inananlarla bağlantı kurmak isteyebilirsiniz, ancak birçok insan sadece gündelik karşılaşmalar arıyor. 

Bu günlerde insanlar uzun süreli ilişkiler yerine seri flörtü tercih ediyor. Taahhütte bulunmadan evliliğin faydalarından yararlanmak istiyorlar. Bu tür insanlar bunu en başından netleştirmeyi severler. 

Dürüst olmak gerekirse, yeni trendi gördüğümde, onun cazibesine kapıldım. Ama Tanrı’nın iç sesi bana yeni flört çağının O’nun yolu olmadığını hatırlattı. Bu yüzden evlilik için ayrılan yakınlığı korudum. 

Papazım bize her zaman evlenene kadar saf kalmamızı öğretti. Bir kişinin bir Hıristiyan olarak kurtuluşunu kaybetmeden nasıl çıkabileceğine dair ipuçları verdiler. Ama sonra iş arkadaşlarım, arkadaşlarım ve akrabalarım bana flört tavsiyelerini verdiler. 

Önerilerinin çoğu, bir Hıristiyanın flört yaklaşımına uymuyordu. İncil ilkelerini ve inancımı unutmadan doğru şeyleri yapmak istediğim için kafam karışmıştı.   

Ancak “Bir Hıristiyan olarak çıkmaya nasıl yaklaşmalısınız” sorusu her zaman aklımın bir köşesinde olmuştur. Biraz tecrübem olduğu için. Sana Hıristiyan kur yapma konusunda rehberlik edebilirim. Benim yardımımla zorlukların üstesinden gelebilir ve evlenene kadar saf kalabilirsin. 

Ayrıca çevrimiçi tanışma sitelerini kullanarak ruh eşinizi bulma konusunda yararlı bilgiler vereceğim. 

Hristiyan Flört ve Kur Yapma Yoluyla Ruh Eşi Bulma 

Çıkma ve kur yapma için hiçbir şey doğru ya da yanlış değildir. Hıristiyan flörtünde kur yapma, çok uygun bir eş bulma sürecidir. Sağlıklı bir ilişki için güçlü ve güvenilir bir temel oluşturmaya yardımcı olur. 

Flört Etme ve Kur Yapma: Tanrı’nın Yolu kitabının yazarı David C. Pack’e göre bunlar ilişkiler ve nihayetinde evlilik için gereklidir. Kişi bu süreci yakınlaşmaya gitmeden de deneyimleyebilir ve bundan keyif alabilir. 

Hıristiyan flörtü, birbirinizi öğrenmenizi ve onların arkadaşları ve ailelerini tanımanızı sağlar. Ayrıca, ikiniz de hayatınız için niyetlerinizi ve hedeflerinizi paylaşabilirsiniz. 

Kur yapmanın ‘eski moda’ bir yolu olduğu için sıkıcı olduğunu varsayabilirsiniz. Ama bir cazibe gibi çalışıyor ve bir ruh eşi bulmama yardımcı oldu. Sanırım İncil’e bağlı kaldığımda, işler “akışa göre gitmekten” daha fazlası oldu. 

Bu sürecin, tarihlerde ve toplantılarda her iki tarafın da rol almasını seviyorum. Ayrıca, anlamlı bir ilişki kurmanıza yardımcı olacak kur yapma etkinliklerini de içerir. 

Ancak nişan ve ardından evlilik vizyonu yoksa, böyle bir etkileşimin anlamı nedir? Uzun vadeli bir taahhüt ararken bu soru beni saf tuttu. Bu soru, çıktığım kişinin zaman ayırmaya değer olup olmadığını anlamama yardımcı oldu. 

Evlenmeye Karar Vermeden Önce Ne Kadar Süre Kur Yapmalısınız?

Flört ederken, birçok insan ilişkiye girme hatasını yapar. Bazılarınız yaşınızın sizden yana olmadığını veya biyolojik saatinizin gıdıklandığını düşünebilir. Ama evliliğin %50’den fazlası boşanmayla sonuçlandığına göre, evlendiğinizde tehlikede olan çok şey olduğunu düşünmüyor musunuz? Bir evlilik başarısız olduğunda, ailenin her bir üyesi acı çeker. 

Bu nedenle, güven ve sadakat oluşturmak istediğiniz kadar uzun sürmelisiniz. Kur yapmaya zaman ayıran insanlar gördüm. Birisi altı ay içinde nişanlanmak istiyor veya birisi nişandan altı ay sonra evlenmek istiyor. 

Bildiğim kadarıyla birçok evlilik çift birbirini iyi tanımadığı için boşanmayla sonuçlanmıştır. Ancak, bir kur yapmaya sabitlemenin kimseyi başarısız bir ilişkiden muaf tutmadığını da akılda tutmak önemlidir. Zaman ve anlayış kavramı kişisel koşullara göre değişir. 

Ayrıca, evlenmenin çok uzun sürmesinin aceleyle gelmekle aynı etkiye sahip olabileceği konusunda da uyarmak istiyorum. Tanrı’nın Sözünü uygulayın, çıkmanın amacının (a) kişi eşiyle evlenirse ve (b) çiftlerin İncil’deki rolleri yerine getirip getiremeyeceği olmalıdır. karı koca olarak. 

Tanrı’nın yönettiği adamla tanıştığımda kur yapma ve evliliğin pürüzsüz olacağını biliyorum. “Doğru” partneri bulduğunuzu bileceksiniz çünkü bu, kusursuz bir duygudur. 

Partnerimizle birlikte kalmaktan ve yakınlık fikrinden zevk almaktan heyecan duyuyoruz, ancak bir ilişkinin temelini güçlendirdiği için vicdan rahatlığının hakim olmasına izin vermeliyiz. Benim durumumda, bir sonraki adıma hazır olduğumuzu hissetmemiz, tanışmamızın üzerinden bir yıl geçti. 

Flört Ederken Saf Kalmak Bağlantıyı Derinleştirir 

Hıristiyanlar flört ettiklerinde, eylemlerinde ve düşüncelerinde cinsel açıdan saf kalmak için içsel güce ihtiyaç duyarlar. Çiftler arasındaki bağı derinleştirir. Evlilik öncesi saflık fikri ve bilmemenin gizemi onu daha da tutkulu hale getiriyor. 

Standartlarım saf kalmama yardım etti. Kapalı bir kapının arkasında vakit geçirmek, öpüşmek veya cinsel arzulara yol açabilecek herhangi bir şeyle ilgilenmiyordum. 

Cinsel zevk için günaha gelecek. Ama kendinize daha büyük resmi hatırlatmalısınız: Tanrı ile bir anlık zevkten daha fazlası olan konuşmanız. Christian Today, herkesin günlük olarak Tanrı’ya olan bağlılığını yenilemesi gerektiğini söylüyor. 

Cinsel eylemlere girmek yerine, el ele tutuşarak, kucaklaşarak, sevgi dolu sözler kullanarak sevginizi ifade edebilirsiniz. Yine, temizliği bozabileceği için uzun süreli fiziksel temastan kaçınılmalıdır. Fantezilerinizi beslemeyi reddederek erdemi uygulamanız gerekir. 

Her buluşmadan önce Mesih’i kabul ederseniz ve ondan yolunuzu yönlendirmesini isterseniz, düşünceleriniz ve eylemleriniz saf kalacaktır. 

Partnerim ve ben baş başa zaman geçirmeyi asla desteklemedik. Benzer şekilde, derin öpüşme ve sevişme de yasaktı. İşlerin kızıştığını hissedebildiğim için sık sık ondan bir adım uzaklaştım. Bu insan doğasında var ama saflığım adına duygularımı kontrol etmem gerekiyordu. 

Evlilik Öncesi Fiziksel İlişki Kurmak 

Bedeniniz Allah’a aittir. bu nedenle cinsel yakınlığı tetikleyebilecek her türlü fiziksel temastan kaçınmalısınız. Bir Hıristiyan olarak, evlenmeden önce fiziksel olarak ne kadar ileri gidebileceğimi ele almam gerekiyor.

Evlenmek için nişanlıyken, fiziksel aktivitede bulunmak benim için bir ruhsat değildi. Fiziksel temas artırılsaydı, “Yakında evleneceğiz. Yani, fiziksel olarak şimdi veya sonra dahil olmamızın bir önemi yok. Ben onun karısı olacağım.”

Ama nişan benim için önemli değildi çünkü flörtte kestirme yol olmadığını biliyordum. Beklemek önemlidir. Evlenmeden önce cinsel ilişkiye girmek saflığı yok eder. İlişkinizi ilahi değil cinsel yapacaktır. 

Göğüslere veya cinsel organlara elle veya ağızla dokunmanın doğru olmadığını anlamak gerekir. Bunlar ön sevişmedir ve ön sevişme seksin habercisidir. Bunu yapmak, saflığınıza müdahale edecek şehvetli düşünceler yaratabilir. 

Şimdiye kadar, seksin kötü bir şey olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ama gerçekte, evlilik öncesi seks kötü bir şeydir. Zinadır ve İncil ilkelerine aykırıdır. Cinsel arzuyu tetikleyen herhangi bir şey yapmış olsaydım, bunu Tanrı’ya ve bedenime karşı bir günah olarak görürdüm. 

Desiring God, “İncil Hıristiyanları cinsel ahlaksızlıktan kaçınmaları konusunda uyarır, çünkü bu sadece evlilikten sonra yapılmalıdır.” 

İyi Merkezli Bir Flört İlişkisine Girin 

Mesih merkezli bir ilişkide nişanlanmak kolay bir şey değildir. Çiftin Tanrı’yı ​​her şeyin önüne koymasını gerektirir. 

Çiftlerin bunu yapması gerekir çünkü Tanrı, zorluklara dayanabilecek bir ilişki kurmalarına yardım edecektir. Tanrı’yı ​​​​takip etme tutkusu olmayan biriyle birlikte olmaktansa bekar kalmayı tercih ederim. 

Her zaman Tanrı’nın, O’nun isteğine göre hayatıma birisini göndermesini istemişimdir. Bu yüzden, ruh eşimle tanıştığımda, flört aşaması boyunca sabırlı olduğunu fark ettim. Tanrı’nın iradesi dışında herhangi bir şey yapmam için asla acele etmedi veya bana baskı yapmadı. Onun “tek” olduğunu anlamamı sağladı.

Çiftler saf kalmak için birlikte ibadet edebilir, dua edebilir ve İncil okuyabilir. Birlikte dua etmek, Tanrı’ya ortak olmanın bir yoludur. Sizi saf tutacak yolda yürüdüğünüze dair netlik ve onaya sahip olmanızı sağlar. 

Buna ek olarak, aynı ilahi seviye, çiftleri, eğer yoldan çıkarsa, ilişkilerini saf ve gerçek tutmaya teşvik eder. Crosswalk.com, çiftlerin partnerlerini Mesih’e yönlendirdiklerinde günaha karşı tavır aldıklarını söylüyor. 

Düzenli olarak kiliseye gitmek ve iman kardeşleriyle kaynaşmak, Mesih merkezli bir ilişki kurulmasına yardımcı olabilir. 

Evliliğe Giden Güçlü İlişki 

Allah evliliği ve aşkı bir amaç için yaratmıştır. O’nun sözlerine uyarak bunları elde etmenizi istiyor. Ancak bir kişi flört etmeye İncil’e aykırı bir şekilde yaklaşırsa, kişi büyük bir fırsatı kaçırabilir. 

Dahası, Hıristiyan flörtü, bazen hayal kırıklığı yaratabileceğinden, mükemmel bir insanı bulmanın kısayolu değildir. Kişi bunu ancak Allah’ın gönderdiği eşe kavuşmak için bir yol olarak görmelidir. 

Kur dönemi boyunca sabırlı kalmak ve bir ruh eşi bulmak teşvik edilir. İnsan hiçbir şeye acele etmemelidir. Sağlıklı sınırlar koymak ve bunları uygulamak, kendinizi evlilik için saf tutmanıza yardımcı olacaktır. 

Kur yapmanın her yönü, olağanüstü sevgisinin hayatınıza girmesine izin vermesi için Mesih’e güvenmeyi içermelidir. Tanrı’yı ​​eşinizden önce tuttuğunuzda, Tanrı ile olan ilişkinizi güçlendirir. 

Tanrı, davranışlarınızın doğru ve niyetlerinizin ilahi olduğunu görünce, sizi ömür boyu sürecek gerçek sevgiyle kutsar. 

Hristiyan Bir Arkadaşlık Sitesi Ruh Eşini Bulmanıza Yardımcı Olabilir 

Bu çağın güzelliği, teknolojinin herhangi biriyle sadece bir dokunuş veya tıklama ile bağlantı kurmamızı kolaylaştırmış olmasıdır. Tanrısal erkek ve kadınların çevrimiçi sohbet etmesine izin veren pek çok Hıristiyan arkadaşlık sitesi var. Bu tanışma sitelerinin çoğu ücretsiz kaydolmanıza izin verir, ancak bazıları abonelik ücreti alır. 

Dürüst olmak gerekirse, kocamla tanışmadan önce flört uygulamalarındaydım. Bu platformların Hristiyan flörtünü çok daha kolay hale getirdiğini fark ettim. Arkadaşlık siteleri, yüksek kaliteli insanlarla bağlantı kurmama yardımcı oldu. 

Başlangıçta, Tanrı’nın aşkı bulma yoluna aykırı olduğunu düşündüğüm için tanışma siteleri konusunda emin değildim. Bu yüzden, papazımla konuştum, bana çevrimiçi tanışma sitelerinin gayet iyi olduğunu söyledi. Ancak çevrimiçi buluşmanın artıları ve eksileri olduğunu unutmayın. 

Sima Sohbet‘ye, onu bir Hıristiyan teolog yarattığı için kaydolmuştum. Sitenin çoğu Hristiyan olan 30 milyon üyesi var. Profilimi oluşturduktan, resimleri yükledikten ve gerekli bilgileri girdikten sonra seçenekleri keşfetmeye başladım. 

Kolay bir site olduğu için özelliklerini hemen anladım. Kısa bir süre sonra, olası tarihler için birçok mesaj aldım. Beni mutlu etti ve pek çok insanın aynı inanca sahip olduğunu fark etmeme yardımcı oldu. eHarmony hayatımın aşkını bulmama yardım etti. Siz de aynısını istiyorsanız, bugün siteye katılın. 

Hristiyan için En İyi Arkadaş Web Siteleri